beauty hurts, baby...

15.4. - long story short, I just want to be perfect... and have a cake

16. dubna 2016 v 17:31
Někdy mě trošku zamrzí, že nejsem ta blbá, tlustá holka, co se přes svých pět brad pořád usmívá, protože ji nic nezajímá a nic neřeší. Ne vážně, o kolik by byl můj život jednodušší, kdybych měla takovou povahu? O dost. Nebo mít chlapskou logiku uvažování - to by také byl svět mnohem jednodušší.
Ale to ne. snowchild musí být perfekcionistka. snowchild chce být krásně hubená a kouzelná. snowchild chce, aby na ni lidi zírali, a chce slyšet ta ohromená slova Páni, ta je ale hubená! A přesně to jsem včera vnímala.


Včera jsme s eF jeli do obchodního domu IKEA, koupit pro babičku podlahovou krytinu. Bylo jasné, že půjde o výlet na celý den, a že nakoupíme i hromadu jiných věcí, tak si eF půjčil od bratra auto. Po poledni mě vyzvedl a kolem druhé jsme dorazili.
Po vydařeném čtvrtku jsem se cítila skvěle a chtěla jsem být nanejvýš okouzlující, takže jsem si vzala krátkou červenou sukýnku, kterou eF tak miluje, upnuté černé tričko s odhalenými rameny a delšími rukávy, vzorované punčochy a černé botky na podpatku, ve kterých mám nekonečné nohy. Když jsme dojeli na místo, eF mě vzal za ruku. Byl jsem z té jízdy tak nesvůj, že jsem ti ani nestačil říct, jak ti to dneska sluší. Usmívám se a náladu mi nezkazí ani jeho následující věta S tvým dovolením bych se šel nejdřív najíst, ráno jsem nic moc nestihl. Přikyvuju, jistě, něco malého bych si taky dala, a navíc mám IF kartičku, zvu tě, lásko, a jdeme rovnou do jídelny.
Cítím, jak se na mě lidi dívají. Rozložité ženské, co se cpou hranolkama, mi zírají na nohy, a mladí kluci si mě měří pohledem. Jo, přesně tohle chci. A teď sledujte, dám si dobré jídlo, sním ho, a vy si budete říkat ta má ale štěstí, že může jíst a nepřibere! Cha cha cha.

Po obědě procházíme obchod, bavíme se zkoušením měkkých postelí a kritizujeme kuchyně. Drží mě za ruku a já se usmívám. To trvá jen chvíli. Přicházíme do kavárny a vybíráme, co si dáme dobrého. Na zádech cítím pohledy mladých holek, co sedí po dvou v křeslech. Když jsme je míjeli, viděla jsem jejich visící břicha ve volných tričkách a cítila jsem se kvůli tomu dobře, tak dobře, že bych měla mít i výčitky... proč jsem tak zlá? Nevím. Ale v ten moment jsem zlá.

Neohlížím se, očima hltám výstavu zákusků. Ochutnala bych všechno. Všechny čtyři druhy dortů, pohár s borůvkami nebo malinami a šlehačkou, mandlový dortík, barevnou makronku... ale to nesmím. Objednávám si sojové latté a jdu si sednout. Po chvíli přijde eF, a donese objednávku: sojové latté pro mě, horké kakao pro něj, a dva kousky různých dortů a dvě vidličky. Vnitřně tuhnu. Opravdu chce, abych snědla ten velký kus malinovo-smetanového dortu? Opravdu? No, dobře. Jeden kousek zvládnu, navíc mu dám několikrát ochutnat a dort bude hned pryč. Zaženu chuť na sladké a bude to zase dobré. Challenge accepted. Nenechám se zahanbit, kdybych to nesnědla, okolní pohledy by se změnily ze závistivých na posměšné. Ha, i ty se musíš hlídat! Nedopřeješ si nic, abys vypadala takhle! Já jsem možná tlustá, ale ty mi závidíš každý sousto! Ha ha ha! To se nikdy, nikdy nestane. Pomalu zobu svůj kousek malinovo-smetanového dortu. Vychutnávám si ho, ale stejně mizí dost rychle. Poslušně ochutnám jedno sousto banánového dortu, který má eF. Piju své sojové latté a vím, že tohle mi neublíží. Jenže chutě jsou hrozné svině a eF vidí, jak se znova ohlížím po zákuscích. Jeho otázka: Ty by sis dala ještě? Bože, ano! Dala bych si všechno a hned! Ne, jen tak koukám na ty borůvky, vypadají moc dobře, asi doma udělám něco podobného. Pak na chvilku odejdu na dámy, a když se vrátím, jsou na stole další dva talířky s dalšími kousky dortu - tentokráte pannacotta dort a borůvkový dort. Cestou ke stolu se mi podlamují kolena. To myslí vážně? Opravdu čeká, že tohle všechno sním? Křením se od ucha k uchu, aby neviděl, jak jsem z toho jídla rozhozená. I on se na mě culí. Dáme si na půl, co říkáš?

Jsem pevně rozhodnutá snít od každého jen pár soust, aby se neřeklo. Cinkáme o sebe vidličkami a povídáme si. Popravdě si nic z toho rozhovoru nepamatuju. Myslím jen na bílou čokoládu, co se mi rozpouští na jazyku. Tohle je tedy kalorická bomba. Prásk. Ujelo mi to, ani nevím jak. Polije mě horko, když se na mě eF podívá. Vidím, jak zpracovává to, co jsem právě řekla. Nakonec nabere na vidličku kus dortu a nabídne mi. Nemůžeš z toho přibrat víc, než kolik to váží. A je to lehoučké a dobroučké, takže i ty budeš lehoučká. Mám pocit, že mi v hlavě explodovala atomovka. Mám co dělat, abych se nezačala hystericky smát. Koutky mi cukají. Je vůbec možný, že chlapi uvažují tímhle způsobem? Ano, je moc milé, že to tak řekl, ale na absurditě toho výroku to pranic nemění! Roztřeseně si nechám vložit do úst vidličku s kouskem dortu a poslušně ho rozkoušu a polknu. Jo, zlato, kdyby to fungovalo takhle, tak mám 42 kilo. Jen to dořeknu, začne se smát a nabídne mi další kousek. A já ho sním.

Z posledního dortu jen ochutnám, pak se věnuju svému latté. Vím, že jsem obstála zkoušku veřejnosti. Nikdo nesmí mít pochyby, nikoho nesmí ani napadnout, že nejím. Může mě to bolet, ale musím to ustát. A když pak dole v přízemí procházíme oddělení zrcadel, vidím se, vidím svoje bříško, které je ploché, přestože do něj bylo nacpáno tolik sladkostí. Cítím se vítězně. K večeru mi eF kupuje malý mražený jogurt a s autem jedeme na parkoviště, kde mám svou první lekci o jízdě v autě. Zvládnu nastartovat, rozjet se do kopce a brždění mi cuká jen trochu. Sice nesmím mít řidičák, ale chci vědět, jak řídit, kdyby se někomu něco stalo... Sědět za volantem je pro mě divné a stresující, ale byla to dobrá zkušenost.


rekapitulace jídelníčku:

pátek, 16.4.: rozporuplná-spokojenost
SNÍDANĚ: bílý jogurt activia
OBĚD: zeleninový wrap se zeleninovými kuličkami (přeloženo: wrap s mixem salátů a zelí a v mističce 4 zeleninové mini-kuličky)
VEČEŘE: malý kelímek frozen yogurtu

SVAČINA: množstevně asi 1 a 1/2 dortu v IKEA kavárně
MIMO: voda cca 1 litr, několik skleniček brusinkové šťávy, sojové latté; pohyb challenge day 6 + pár cviků navíc, křížené sklapovačky a cca 1 minuta plak a hodně, hodně hodin pochodování v podpatcích

Vlastně jsem z toho množství jídla téměř všechno vycvičila/vychodila, což mě docela uklidňuje... bez toho cvičení by to bylo peklo, ale takhle mám celkový příjem jen 141 kcal. To je dost slušné.


Dnes jsem se stavovala za babičkou. Potkala jsem tam i matku. Babička je na týden z nemocnice doma, jen tentokrát vypadá víc zničeně, protože jí zase slezly vlasy. Povídaly jsme si, a když jsem šla do kuchyně pro klíče, slyšela jsem, jak si špitá s matkou.

- Má hubený nohy. To vůbec nejí?
- Nevím. Pořád hubne.
- Co s tím? Není možný, že jí něco je?

Ignorovala jsem to. Nemělo smysl se tím zabývat. Ani pro jednu z nich nebudu nikdy mít ten správný tvar, tu správnou velikost. Buď jsem vychrtlá, nebo obézní. Buď mám tenký nohy, nebo špek na břiše. Ale radši se budu vychrtlá a dívat se na všechno to jídlo, co mi podstrkujete, než být tlustá a poslouchat vaše komentáře, že se mám s tím jídlem krotit.
 


Komentáře

1 Nejmenovaná | 16. dubna 2016 v 17:43 | Reagovat

To napravíš ♥ někdy holt není jiná možnost, aby ostatní nepojali podezření no.

2 damaora | Web | 16. dubna 2016 v 23:54 | Reagovat

Celé jsem to četla hrozně zaujatá. Napsala jsi to neskutečně výstižně. Taky mi hrozně záleží na tom, jak mě uvidí ostatní. V jakém světle. Chci, aby mě viděli krásnou, hubenou, okouzlující, aby záviděli, že mě nemůžou mít. Je to občas hrozně frustrující. Chápu tě. Vážně, úplně ve všem. Taky nechápu tu mužskou logiku :D a jídelníček máš krásný <3

3 Wanna be skinny | Web | 18. dubna 2016 v 1:12 | Reagovat

Hltala jsem úplně každý slovo! :D Máš na psaní opravdu talent!
Jinak obdivuju jak jsi zvladla tvojí zkoušku veřejnosti! :) Jsi skvělá <3

4 Ginny . | Web | 19. dubna 2016 v 19:52 | Reagovat

Poslouchání podobnejch rozhovorů lidí okolo mě se už snažim vypouštět a nebrat si to k srdci . Člověk by se musel zbláznit .
Oni nic nevěděj , nechápou .
Nechávám je v tom , ať si myslej , co chtěj .
Drž se)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama